П`ятниця, 26.04.2024, 05:53
Вітаю Вас Гість

Офіційний сайт баскетбольної команди Томашгородської ЗОШ №2

4. Захист пресингом
Пресинг - це найактивніший вид захисту, постійний тиск на суперника. Може бути особистим чи зонним. Може починатися з моменту вкидання суперником м'яча: по всьому майданчику, на 3/4 її, на своїй половині ...
Метою захисту пресингом є не тільки психологічний тиск на суперника, але й прагнення зламати сформовану гру суперника, порушити його звичні зв'язки між захистом і нападом, його комбінації, робити неточними передачі м'яча, поспішними кидки. Не можна застосовувати пресинг, що не опанувавши досить прийомами індивідуального захисту. Ця форма оборони вимагає високих фізичних кондицій, гарного резерву та зіграності всіх гравців і ланок команди.
Застосовується пресинг і як система гри на великих відрізках часу, і як міра вимушена при програванні в рахунку для роздування темпу або при очікуванні пресингу з боку суперника. Граючи пресингом, гравці прагнуть відібрати м'яч у суперника, змушуючи його робити навісні, неточні передачі, які легко перехоплюються. Часто суперники передній лінії пресингу, пропустивши суперників, які не переслідують їх, а спостерігають за розвитком подальших подій - це груба помилка. Необхідно переслідувати гравця з м'ячем, намагаючись ззаду вибити у нього м'яч, наступаючи йому на п'яти. Тим самим ви змушуєте суперника поспішати, хвилюватися, помилятися.
Якщо в зонному чи особистому пресингу ви залишилися без гравця, і не допомагати товаришу, ви допускаєте прорахунок. Якщо з п'яти пресинг один не активний, нанівець йде праця всієї команди. Пресинг - це, насамперед, активна оборона всієї команди.
У сучасному баскетболі багато тренерів схиляються до думки, що особистий пресинг менш ефективний, важкий, призводить до великої кількості персональних порушень і поступається за корисності зонним системам пресингу. І в цьому є своя правда, тому як кожен гравець з гарним дриблінгом здатний впоратися з особистим пресингом без видимих ​​труднощів. Незважаючи на те, що зонний пресинг став більш популярним, без уміння грати особистим пресингом, обійтися неможливо.
Вправи для навчання:
1) Необхідно постійно тренувати захист 1-1, 2-2, 3-3, 4-4 по всьому майданчику, з м'ячем і без м'яча, з веденням і без ведення, з заслонами і без них, спочатку кроком, потім на високій швидкості . Корисні вправи, в яких число захисників переважає над кількістю нападників. Ці вправи сприяють взаємодії захисників, прищеплюють навички відбору м'яча. Гарні вони і для атакуючих гравців. При тренуванні особистого пресингу слід належну увагу приділити швидким пересуванням гравців в активній стійці, в різних напрямках, при вмілій зміні позицій гравців;
2) Захисники першої лінії оборони прагнуть відтіснити своїх нападників до бічних лініях і не дати нападнику обійти себе з м'ячем і без м'яча. Якщо одному з захисників вдалося зупинити атакуючого з м'ячем біля бокової лінії на перетині зі штрафної або центральною лінією, партнер по обороні повинен прийти на допомогу товаришеві: удвох вони змушують його зробити навісну передачу, до перехоплення якої готові інші три гравця.

Меню сайту
Вхід на сайт
Пошук
Наше опитування
Кращий гравець всіх часів

Всього відповідей: 248
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0